Weekagenda en mededelingen week 13 en 14/2021

Parochie de Goede Herder Deelgemeenschap Andreas Petrus en Paulus, Andreasplein 1, 3144 PL Maassluis, Tel.: 010-5912080 Aktie kerkbalans: NL18INGB0000114641 t.n.v. DGH DG HH Andreas Petrus en Paulus Overige inkomsten: NL78INGB0000697113 t.n.v. DGH Expl-DG HH Andreas Petrus en Paulus                                                                       E-mailadres: secretariaat.andreaspetruspaulus@goedeherderparochie.nl

 Weekagenda 13 en 14  29 maart t/m 12 april 2021

Misintenties:                                                                                                           Donderdag 1 april: Plonie Zoet-van Vliet                                                                 Zaterdag 3 april: Plonie Zoet-van Vliet                                                                   Zondag 4 april: Plonie Zoet-van Vliet; Linda Tanesha; Paul van Hal; Julieta Escobar- Calvi; Lucia van Dongen                                                                                       Zondag 11 april: Plonie Zoet-van Vliet; Paul van Hal; Overleden familie Reichert-Martens; Harry van Straelen;

Het secretariaat is open op maandag-(met uitzondering van maandag 5 april), donderdag-, en vrijdagochtend van 09.00-11.30 uur.

Het secretariaat is gesloten op maandag 5 april, dinsdag en woensdag

Activiteiten:

Alle activiteiten zijn afgelast i.v.m. de sluiting van de kerk tot en met 20 april

 Vieringen:                                                                                                                                                 Donderdag 1 april: Witte Donderdag vanuit de AP&P voorganger pastor C. Duynstee                         Vrijdag 2 april: Kruisweg vanuit de Jacobus Martinus, voorganger mevr. L. Meijer.                             Vrijdag 2 april: Goede Vrijdag viering vanuit de Basiliek, voorganger pastor C. Duynstee.           Vrijdagavond 2 april: Oecumenische vanuit de Immanuelkerk om 19.00 uur voorgangers pastor A. Kunnekkadan en ds. P. Brouwer. Livestream PKN Maassluis                                                                        Zaterdag 3 april: Kinder-web-paasdienst vanuit de Pax Christi, voorganger mevr. L. Meijer en werkgroep gezinsvieringen.                                                                                                                           Zaterdag 3 april: Paaswake vanuit de AP&P voorganger pastor A. Kunnekkadan                                Zondag 4 april: (live-viering) Paaszondag vanuit de Basiliek voorganger pastor H. Egging, ’s middags te zien op YouTube.                                                                                                                                                 Zondag 11 april: nog niet bekend

https://www.youtube.com/channel/UCJy4kLod_uzz-6AJ9MnBs5A

Kaarsje aansteken bij Maria: op maandag- en vrijdagochtend tussen 09.00-11.00 uur.

Mededelingen:                                                                                                                                              YouTube-vieringen in de Goede Week en met Pasen

Met ingang van woensdag 24 maart kunnen de publieke vieringen in twee kerken in onze parochie weer doorgaan, met name in de Liduinabasiliek en in de Jacobus-Martinuskerk. In drie andere kerken is het echter nog niet mogelijk om de publieke vieringen te hervatten.

Daarom gaat het pastoraal team door met het uitzenden van vieringen op het YouTube-kanaal van de parochie. Wij willen dit wekelijks doen, totdat in meer kerken de publieke vieringen zijn hervat. Omdat onze parochiekerk, de Liduinabasiliek weer geopend is, zullen de YouTube-vieringen vanuit verschillende kerken worden uitgezonden.

Voorlopig wordt er wekelijks een eucharistieviering uitgezonden. Als er meer kerken geopend zijn, zal dit schema weer veranderen. Daarbij denken wij aan een eucharistieviering en een gebedsdienst per maand op het YouTube-kanaal. Daarnaast is er ook ander parochie-breed en lokaal aanbod, zoals kinder-web-diensten en vesperdiensten.

In de Goede Week en met Pasen is er een groter aantal YouTube-vieringen. Hieronder treft u het rooster hiervan aan. Wij wensen u allen, ondanks de beperkingen van deze tijd, een gezegende Goede Week en een zalig Pasen toe.

Pastoraal team

Datum Tijd Viering Kerk Voorganger
Palmzondag

28 maart

10.00 uur Eucharistieviering Andreas Petrus en Paulus Melvin Tharsis SVD
Witte Donderdag   1 april 19.00 uur Eucharistieviering Andreas Petrus en Paulus Charles Duynstee
Goede Vrijdag           2 april 15.00 uur Kruisweg Jacobus-Martinus Lidwien Meijer
19.00 uur Avondplechtigheid Liduinabasiliek Charles Duynstee
Paaszaterdag

3 april

18.00 uur Kinder-web-paasdienst Pax Christi Lidwien Meijer en werkgroep gezinsvieringen
19.30 uur Paaswake Andreas Petrus en Paulus Avin Kunnekkadan SVD
Paaszondag  4 april 9.00 uur Eucharistieviering Liduinabasiliek Henri Egging

Palmpaasstokken

Op Palmzondag zijn er 31 Palmpaasstokken weg gebracht. Negen stokken werden gemaakt door kinderen van De Dijck. Enkele communicantjes en ook andere bij de deelgemeenschap betrokken kinderen hebben hun beste beentje voorgezet en thuis de stokken versierd. De ontvangers waren allemaal heel erg blij en ook echt verrast dat juist in deze tijd toch de moeite gedaan is om hen een Palmpaasstok te schenken. Daarmee laten we weten, dat we hen in deze moeilijke tijd zeker niet vergeten. 

Vastenmaaltijd zelf koken.                                                                                                                         Wilt u virtueel meewandelen door Afrika, ga dan naar www.vastenactie.nl en meldt u aan.

 We lopen door Niger. 80% van het landoppervlak is bedekt met de Sahara-woestijn. De bevolking van Niger is erg arm en het land staat consequent op de laatste of voorlaatste plaats van de Human Development Index van de Verenigde Naties. Wij vonden een recept uit Niger ter gelegenheid van Wereldvoedseldag. Deze dag (jaarlijks op 16 oktober) op initiatief van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties brengt tot uiting dat de aarde ruim voldoende voedsel voortbrengt om alle wereldbewoners elke dag een volwaardige maaltijd voor te zetten. Als we maar eerlijk delen! Deel deze maaltijd met familie en vrienden. Eet smakelijk!

Groentensaus met rijst

Ingrediënten:
(de hoeveelheid groenten hangt maar net af wat je beschikbaar hebt of hoeveel je in de saus wilt hebben).

 • olie
 • knoflook (fijngestampt of uit de pers)
 • uien
 • pompoen
 • witte kool
 • aardappels
 • groene pepers
 • (zo mogelijk: wortels, paprika)
 • blikje tomatenpuree
 • bouillonblokje
 • zout
 • peper (Hier wordt ipv gemalen peper een mengsel van gemalen peper met andere specerijen zoals koriander, salie, enz. gebruikt).
 • Evt. een bindmiddel (maïzena of aardappelmeel)

Bereiden:
In een ruime pan een laagje olie met knoflook doen en aanfruiten.
Alle groenten tegelijk zeer grof tot niet (uien) gesneden in de pan doen en even laten smoren met alleen de olie.
Tomatenpuree erbij doen en zoveel water dat de groenten onderstaat.
Bouillonblokje, zout en peper erbij.
Een uur lang ongeveer (hangt af van de hoeveelheid) stevig laten pruttelen (water in de gaten houden), zodat in ieder geval de pompoen gaar wordt. Als alles goed gaar is zo nodig een bindmiddel toevoegen.
Terwijl de saus staat te pruttelen de rijst koken.

 

 

Dit bericht is geplaatst in Recent geplaatst. Bookmark de permalink.